Tedbir Al Güvende Kal

Kuzey yarımkürede yer alan ülkemizde dört mevsim belirgin bir şekilde yaşanmaktadır. Dört mevsimin yaşanıyor olması ülkemiz için büyük nimet. Ancak her mevsimin kendine göre bir zorluğunun olması maalesef kaçınılmaz. Özellikle kış mevsiminde sıcaklığın etkisini kaybetmesi, kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz etkilemektedir. Yolların kapanması, don ve buzlanmanın görülmesi birçok tehlikeye yol açıyor. Özellikle Doğu Anadolu bölgesinde çatılarda biriken kar kütlesi insanların korkulu rüyası oluyor. Hepimizin karşılaşabileceği bu felaketlerle baş etmenin yolları mevcut. Tehlikenin eşiğine gelmeden, riske atmadan güvenli bir yaşam alanı oluşturmak bizim elimizde. Can ve mal kaybına sebebiyet vermeden önlemlerimizi almalıyız. Aklımıza gelen seçenekler hem ekonomik olmalı hem de zamandan tasarruf sağlamalı.

Kar ve Buz Eritme

Kar buz eritme yöntemi/sistemi ile artık her işiniz çok kolay. En yaygın kullanıldığı yerler araç park alanları, apartmanların dış çevre yolları, kaldırımlar, rampalar vs. Ayrıca çatılarda ve saçaklarda, binalarda bulunan yağmur iniş borularında oluşan/ biriken buzu ve karı temizlemektedir. Eritme sistemleri sayesinde bina altında bulunan ambulans ve benzeri araçlar için çok yararlıdır. Çünkü bu sistem sayesinde bina çevresindeki yollar sürekli temiz kalmaktadır. Bu sistemin avantajları saymakla bitmiyor. Enerji tasarrufu sağlar, tuz ve kimyasal kullanılmasına gerek kalmaz. Asfalta ve zemine zarar vermez. Köprü ve köprüyol gibi yerlerin altları açık olduğu için soğuk havanın etkisi ile sıcaklık düşer ve otoyollara nazaran daha çabuk buzlanma görülür.

Kar ve Buz Çözücü

Kar buz eritme sistemiyle ısı kaybını en aza indirmek mümkün oluyor. Buzlanmanın etkisiyle trafik güvenliği düşer ve hizmet kalitesi büyük ölçüde etkilenir. Kar yüksekliği 5 cm’ye ulaştığında karın eritilmesi gerekmektedir. Buzlanmayı ve kar birikmesini önleyecek olan bu sistem asfalta zarar vermeyerek bir defaya mahsus yapılacak olan yatırımla güvenli geçiş alanları oluşturacaktır. Sistem sayesinde vatandaşlar üst geçit ve merdivenleri kayma ve düşme korkusu yaşamadan gönül rahatlığı ile kullanabilecektir. Kar buz eritme sistemini çatılara uygulayarak oluklardaki ve borulardaki devamlı su akışı sağlanacaktır. Böylece kışın borulardaki suyun donması ile oluşan çatlakların ve kırılmaların önüne geçmiş olursunuz. Ayrıca çatılarda oluşan sarkıtların aşağıya düşmesi ile insanlar ve araçlar zarar görebilir. Bu hadiselerin önüne geçmek, engellemek ve mağdur olmamak için daha fazla vakit kaybetmeden bu çözücüsistemleri hemen deneyin.

Call Now ButtonTelefon Et