Olası Sürprizlerin Karşısındaki Önleyici Güç

Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte ülkemizde yer yer kar ve buzla mücadelemizde zorluklar yaşamaktayız. Kar yağışıyla birlikte donma buzlanma olaylarıyla da  çok sık karşılaşmaktayız. Buzlanma, yağmur veya kar tanelerinin oluşturduğu ıslaklık nedeniyle hava sıcaklığının sıfır ve sıfırın altına düştüğü durumlarda zeminlerde oluşan  kristalleşmedir. Oluşan bu kristalleşme günlük yaşantımızda sıkıntılara neden olmaktadır.Çoğunlukla bu buzlanmalar şeffaf görünümünden dolayı gözle fark edilememe durumları olduğu için ciddi kazalara sebep olmaktadır. Buzlanma pencerelerimizde, arabamızda,merdivenlerde, yollarda ve hatta zaman zaman bina dışında kalan tesisat borularında küçük veya büyük çapta sorunlara neden olmaktadır. Bu sorunlar maddi ve manevi zararları da beraberinde getirmiş oluyor.

Buz Önleyici

 Bu tarz sorunları da buz önleyici tedbirler alarak en aza indirgeyebiliriz. Soğuk kış şartlarında arabamız açık havada kalmış ise sabah kalktığımızda küçük çapta bir problemle karşılaşabiliriz. Gece hava sıcaklığının düşmesiyle birlikte araba camlarında buzlanmalar görülebilmektedir. Buzu camdan ayırmak için çeşitli yöntemlere başvuruyoruz.Buz kazıma aparatları, kolanya, alkol, sıcak su, saç kurutma makinası vb. yöntemler kullanıyoruz. Başvurulan bu tarz yöntemler her zaman güvenli ve sağlıklı sonuçlar vermiyor.Buz kazıma aparatları camlarda ve arabanın boyalı kısımlarında çizilmelere, sıcak su camların ani sıcaklık değişikliğinden kaynaklanan çatlamalara, saç kurutma makinası zaman kaybına ve elektrik israfına neden olmaktadır. Biraz önce saydığımız yöntemler buz oluştuktan sonra uygulanan  kısımlardır.

Buz Eritme

Daha etkili çözümler için buzlanma oluşmadan önce alınacak tedbirlere daha sıkı bakmak ve uymak gerekir. Bu türden kimyasallar kullarak hayat kalitemizi de yükseltebiliriz. Buzulanma olayı gerçekleşmeden zemine uygulanacak buz önleyici sayesinde sürpriz buzlanmalara son verebiliriz.Bu sayede uzun uğraşlara gerek kalmaz.Sadece camlara değil yollarada uygulanabilecek buz çözeltileri mevcuttur. Kazaların en büyük sebeplerinden biri gizil buzlanma olduğunu biliyoruz.Ekiplerce yollara uygulanabilecek buz çözeltileri sayesinde kaza riski azaltılmış olunacaktır. Buzlanma oluşmadan oluşmadan önce asfalta uygulanan buz çözücüler yardımıyla donma seviyesini düşürerek olası gizil buzlanmanın da önüne geçmiş olururuz. Kış mevsiminde hayatımızın bir parçası haline gelen buz önleyici sayesinde görüş seviyemiz yollarımız her daim açık olacaktır.

Call Now ButtonTelefon Et