Karayolları Buz Önleyici

buz-onleyici-solusyon

40 Kg Buz Çözücü (Snow Raider Anti icing)

Buz Çözücü

 

 

Buzlanma çeşitli yöntemlerle önlenebilir.Asıl olan buz oluşumunu önlerken kullanıldığı materyele ve çevreye zarar vermemesidir. Açık bir değişle korozyon ve paslanmaya neden olmamalıdır. Muhtelif rakip ürünlerin açıklamalarında korozyona neden olamaz ibarelerini ve tek bir rakamla verilen korozyon yüzdelerini görmekteyiz. Saat dilimleri ile ifade edilebilecek çok kısa süreli test yöntemlerinin sonucunda elde edilen bu bulgu ve rakamlar kesinlikle yeterli değildir. Snow Raider Anti-Icing ile ilgili korozyon test raporu incelendiğinde test yöntemleri ve süreleri arasındaki fark kendiliğinden ortaya çıkmaktadır.

 

 

Buzlanma önleyici sıvılarda yukarıda da değinildiği gibi yüzeye yapışkanlık ve yüzeyde kalma süresi ikinci önemli husustur ki Snow Raider Anti icing uygulandığı yüzeyde mükemmel bir film tabakası oluşturmakta ve bu tabakanın hava koşullarına göre değişkenlik sağlayan azami sürelerde yüzeyde kalmasını sağlamaktadır.

 

Gıda sektöründe deepfreeze, flo-freeze (IQF), şoklama ve donmuş muhafaza odaları, araç yükleme-boşaltma rampaları, fabrika giriş-çıkış yolları, ana arterler ve benzeri yerlerde oluşan kar-buz ve donma önleyici

ÖZELLİKLERİ

Kar ve buz Önleyici Solüsyon  özellikle yaz aylarında daha fazla oluşan kar-buz gibi istenmeyen durumların oluşmamasını sağlar. Deepfreeze, flo freeze (IQF), şoklama ve donmuş muhafaza odaları, iç bölüm, kapı, kapak ve merdivenlerde oluşacak buzlanmayı önler. Şoklama, donmuş muhafaza ve benzeri yerlerin giriş-çıkış kapılarında oluşacak buzlanmayı önler, giriş-çıkış kolaylığı sağlar. Kaymalardan dolayı iş güvenliği ve iş verimini artırır. Fabrika giriş-çıkış yolları, ana arterler, yükleme boşaltma rampaları ve benzeri yer ve yollarda oluşabilecek kar-buz gibi problemlerinizi ortadan kaldırır. Araçlarınızın yollarda kalmasını engeller.

Isı, enerji, zaman ve para tasarrufu sağlar. Korozif değildir, her türlü yüzeye güvenle uygulanır. Toksik özelliği yoktur. Kokusuz olması gıda sektöründe kullanım kolaylığı sağlar.Köpüksüz olup kolay uygulama avantajı sağlar.Durulama gerektirmez, son teknoloji ürünü olup ekolojik bir üründür. Üstün organik ağırlıklı bir malzemedir. Doğaya bir zarar vermez.Tuz- eriyik ve benzeri bilinen eski yöntemlere göre uygulaması daha kolay, etkinliği ise 6 misli daha uzun ve daha ekonomiktir.

Eski diğer uygulamaların donma noktası -7 C ila -10 C arasında iken Snow Raider anti-icingin donma noktası uygulama yoğunluğuna göre -70 C ye kadar çıkmaktadır. Buzlanmaya karşı 48-72 saat arasında koruma sağlar.

Nötr bir üründür.Ayrıca okul, hastane, hotel ve yerlerin önlerinde de güvenle kullanılır.Kar ve buz Önleyici Solüsyon Kullanım Şekli ve Miktarı Direkt olarak kullanılır, seyreltilmez.  Meteorolojiden gelen hava durumuna göre ihtiyaç duyulan yerlere önceden uygulanır. ULV veya spreyleme aparatlarıyla metrekareye 15 gr. Snow Raider Anti-icing uygulaması 48-72 saat arası koruma sağlar. Sreyle uygulamada bütün satıha nufus etmesi için z şeklinde ve ters z şeklinde uygulanması tavsiye edilir.

Uygulama öncesi buzlanma varsa buz kalınlığına göre 20-50 gr artırılarak sarf edilir. Buzlanma oluşmadan uygulanması verimini artırır. Buz oluşumunu engelleme, ortadan kaldırmaktan daha kolaydır.

MALZEMELERLE ETKİLEŞİM

Kar ve Buz Önleyici solüsyon Nötr bir malzeme olup metal ve alaşımlar üzerinde aşındırıcı korozif etkiye neden olmaz.Her türlü malzeme için güvenle kullanılır. Epoksi ve benzeri zeminlere karşıda tamamen zararsızdır.

TÜKETİCİNİN DİKKATİNE

  • Kullanma talimatını mutlaka okuyunuz
  • El, yüz, vücut ve gıda maddeleri temizlik ve dezenfeksiyonunda kullanmayınız.
  • Cilt ve mukozada zararlı irritan etki yaratmaz.
  • Uygulama esnasında maske, yüz ve göz koruyucu kullanılması tavsiye edilir.
  • Göz ile temasında bol suyla yıkayınız.
  • Yutulduğu takdirde doktora başvurun ve etiketi gösterin.
  • Çocuklardan uzak tutunuz.

DEPOLAMA

Üst üste mak. 3 bidon istifleyiniz. 0°C nin altında ve +35°C nin üzerindeki sıcaklarda stoklamayınız. Bidonların kapağını açık bırakmayınız. Emniyet kapağı olmayan bidonları kullanmayınız.

ÇEVRE BİLGİSİ

İçerdiği aktif maddeler % 80 oranında doğada biyolojik olarak ayrışabilir.Bu ürünün ambalajında kullanılan malzeme tamamen geri dönüştürülebilir özelliktedir, doğaya zarar vermez.

Kar ve Buz ÖnleyiciPiyasadaki Ürünler İle Aramızdaki Fark

İlgili ürünün gerek baskılı ve gerekse internet ortamında verilmiş bilgileri incelendiğinde -ki ürün laboratuarımızda da incelenmiştir-formülasyonunun aşağıdaki maddelerden meydana geldiği açık şekilde görülmektedir.Magnezyum Klorür: Kar ve buz çözücü ürünlerin esas hammaddesi olmakla birlikte ürün içersindeki miktarı çok önemlidir. Asıl olan bu hammaddenin yüzeye iyi yapışmasını ve mümkün olan en fazla süre yüzeyde kalmasını sağlamaktır.

Sodyum Klorür: Bilindiği gibi rafine edilmiş tuz olup,piyasada sofra tuzu olarak bilinir.

Magnezyum Sülfat: Aşırı derecede ucuz bir madde olup dolgu malzemesi olarak kullanılır.

Melas: Şeker üretimi sırasında çıkan son atık malzemedir.Bakterilerin üremesi için çok iyi bir karbon kaynağı olup,ana maddenin yüzeye yapışması için kullanılır ki esasen kendisinin yüzeyde kalma süresi çok azdır.

 

Call Now ButtonTelefon Et